Svētceļojums uz Igauniju

  Pjuhticas_Dievmates_Debessbraukanas_klosteris 15.-16.jūlijā (pirmdiena un otrdiena) aicinu pievienoties 2 dienu garā svētceļojumā uz Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo sieviešu klosteri, kas atrodas Kuremē,  Igaunijas ziemeļaustrumos.

„Pjuhtica” – ”Puuhtitsa” igauņu valodā nozīmē ”svēta vieta”. Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela. Tagad klosterī dzīvo 170 māsas, ir sešas baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme un muzejs. Iepazīsimies ar klosteri, pabūsim Dievmātes Aizmigšanas katedrālē, pasmelsim ūdeni svētavotā!

Tā kā ceļš ir tāls, plānojam nakšņot Kuksī kempingā pie Peipusa ezera. Būs lieliska iespēja uzzināt par  vecticībnieku kopienām Kallastē un uz Pīrisāres salas Piepusā. 8 km garā Rajas ielu sādžu grupa un Rajakilas vecticībnieku klosteris ar zvanu torni ir ļoti skaistas vietas! Mājupceļā apmeklēsim dažas katoļu baznīcas Vidzemē.

Grupu pavadīs prāvests Toms , ceļā lūgsimies un svinēsim Sv. Misi.

Vietu skaits ir ierobežots (autobuss ar 14 vietām). Izbraucam pirmdien, 15.jūlijā plkst. 6:00 no Talsu katoļu baznīcas, atgriežamies 16.jūlijā 22:00-23:00. Zvaniet, lai pieteiktos vai iegūtu vairāk informācijas!

Maksa – Ls 30  ( par ceļu un naktsmājām ).

 

Liene Lāce

Tel. 26158350 vai 63224435 

Šis ieraksts tika publicēts Galvenā. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.