Kas jāzina kristietim …

 Iesākumā bija Vārds, un Vārds bija pie Dieva, un Dievs bija Vārds. Tas iesākumā bija pie Dieva. No Viņa viss radies, un bez Viņa nekas nav radies, kas radīts. Viņā bija dzīvība, un dzīvība bija cilvēku gaisma. Un gaisma spīd tumsībā, bet tumsība to neuzņēma. Bija cilvēks, Dieva sūtīts, vārdā Jānis. Viņš nāca liecības dēļ, lai liecinātu par gaismu, lai visi ticētu caur viņu. Viņš nebija gaisma, bet lai liecinātu par gaismu. Bija patiesa Gaisma, kas apgaismo katru cilvēku, kas nāk šinī pasaulē. Viņš bija pasaulē, un pasaule ir Viņa radīta, un pasaule Viņu neatzina. Viņš nāca savā īpašumā, bet savējie Viņu neuzņēma. Bet kuri Viņu uzņēma, kas tic Viņa vārdam, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem. Kas ne no asinīm, ne no miesas iegribas, ne no vīra gribas, bet no Dieva dzimuši.

   Un Vārds kļuva miesa un dzīvoja starp mums; un mēs redzējām Viņa godību, Tēva Vienpiedzimušā godību, pilnu žēlastības un patiesības. ( Jņ. 1,1-14 )

________________________________________________________________

Rubrika ” Kas jāzina kristietim ? ” sniedz iespēju ikvienam kristietim koncentrētā veidā  gūt ieskatu un izvērtēt  dažādu ezotērisko prakšu, reliģisko priekšstatu, ideju un terapiju ietekmi uz cilvēka dzīvi un attiecībām ar Vienīgo, Dzīvo un Patieso Dievu. Jēzus Kristus mums ir atklājis, ka vienīgi Viņš ir ” ceļš, patiesība un dzīvība ” (Jņ. 14,6), bet ikdienas dzīvē, un, jo īpaši mūsdienu sabiedrībā,  tik bieži nākas saskarties ar dažādiem un slēptiem ezotēriskiem strāvojumiem, ka ne vienmēr uzreiz spējam atšķirt patiesību no maldiem.

Austriešu priesteris tēvs Klemenss Pīlārs jau no 1987. gada ir iesaistījies tēmas ” Ezotērika un Jaunais Laikmets ( New Age ) ” diskusijās un izpētē, un dod iespēju arī plašākai publikai iepazīties ar sava darba materiāliem.

   Nosaukt visas jomas un jēdzienus, kas ietilpst ezotēriskas lokā, ir neiespējami, jo patstāvīgi rodas jaunas terapija, prakses, citas, savukārt, zaudē nozīmi un izzūd. Dažas ir ļoti izplatītas, citas – gandrīz nezināmas, un mēģinājums izkārtot jēdzienus sarakstā vienmēr būs nepilnīgs. Taču, lai varētu gūt priekšstatu par to, kas pieder pie šīs nozares, tiks minēta virkne modernās ezotēriskas jēdzienu un prakšu.                                                                            ( Tēvs Klemenss Pīlārs COp)

( Vairāk par daļu no minētajām jomām un praksēm lasiet atsevišķās sadaļās) .

Akasha – Reading, alķīmija, Aleksandra metode, aikido, antropozofija, (Anlitzdiagnostik), Ūdens dziedniecība ( Aqua – Healing ), aromaterapija, astroenerģētika, auras fotogrāfija, auras – somas terapija, auras lasīšana, astroloģija, ajūrvēda, Baha ziedu terapija, biodinamika – bioenerģētika, biodinamika – biosintēze, biorezonanses terapija, bioritmika, smadzeņu vingrošana, čakras dziedniecība, kanālēšana, kraniosakrālā terapija, dan – enerģija, dārgakmeņu terapija, enerģijas zonu masāža, enegramma, apgaismības stiprinājums (Enlightenment Intensive), falum – gong, ģimeņu veidošana (Familienaufstellung ), krāsu punktūra ( Farbpunktur ), krāsu terapija, fen šui, tālā dziedniecība ( Fernheilung ), uguns gājiens (Feuerlauf), pieci tibetieši, grafoloģija, gara dziedniecība, ģeomantija, hiromantija, dziedinošie akmeņi, gaišredzība, hemi – sync, heksagramma, buršanās, holotropu terapija, horoskopi, homeopātija, hipnoze, i – ging inkasan, iniciatīvā terapija, kontakti ar viņpasauli, kabala, kahuna, kinezioloģija, kama – sutra, karmas analīze, kiriliānu fotogrāfijas, skaņas masāža, kristālterapija, kristāla lodes skatīšana, kundalīnī gaismas uzturēšana (Kundalini – Lichtnahrung), levitētāji, magnētiskā lauka dziedināšana, medialitāte, molekulārā smadzeņu barošana, Nadabrama, neirolingvistiskā programmēšana, naikan, numeroloģija, orākuls, orgona terapija, polaritātes terapija, pozitīvā domāšana, primārterapija, svārsti, posturālā integrācija, prana dziedināšana, prenetālā masāža ( pirmsdzemdību masāža ), piramīdenerģija, kigong, radiastēzija, rebalansēšana, pārdzimšana, reiki, refleksā terapija, reinkarnācijas terapija, atpakaļatdošana , rūnu maģija, šamanisms, sviedrēšanas māja, silvas prāta kontrole, sonoloģija, subliminālā terapija, tantra, taro, telekinēze, telepātija, tai – ši, teozofija, veselības pieskārieni, trancedence, transformējošā terapija, tibetiešu pulss, trīs vienā    (TNI ), transcendentālā meditācija, ufoloģija, zīlēšana, vatsu, joga.